In Estonian

Mis on coaching?

Kes on coach?

Kes ma olen?

Mida ma teen ja kuidas Sulle kasulik saan olla?

Selle kohta saate informatisooni siit. Ja veelkord, teretulemast!

Esmalt, mis siis on coaching? Eesti keeles on selleks uussõna “kootsing”. Ma loodan, et Sa ei pahanda, kui ma endiselt inglisekeelset väljendit kasutan. Kuidagi mõnusam ja sobivam tundub. Lühidalt öeldes coaching on inimeste aitamine sinna, kus nad oma eluga olla soovivad, seda kõike aga palju kiiremini, kui nad üksi ja iseseisvalt teostada suudaks. Coachingus kasutatakse erinevad meetodeid ja ülesandeid, et aidata peamiselt küsimuste teel mõista, mida klient soovib ja tahab, mida ta ei taha ning kuidas end motiveerida ning õiges suunas liikuma hakata. Eesmärgiks on ju oma soovide ja unistuste täitumine.

Kes on coach? Mina olen Sinu coach, kui sa seda soovid ja mind oma eluteele appi palud. Aitan Sul sinna jõuda, kus sa tegelikult olla tahaks ja kiiremini, kui Sa seda üksi teeks. Tahad kaalust alla võtta? Tahad oma kodu soetada? Tahad lõpuks ometi taani keelt õppida? Jah, me kõik oleme erinevad ning meil kõigil on oma soovid. Kuulen tihti ütlust, et “life coach, mida Sina minu elust ka tead?” Ei teagi, Sina tead oma elu. Mina tean, kuidas coachingut teha. Ja koos saavutame parima tulemuse, et Sa ka oma eluga rahul oleksid.

Kes ma olen? Olen eestlane, kes oma valikute ja reisimiste tulemusel on jõudnud Hollandisse. Elan siin oma hollandlasest abikaasa ja tema kassiga (mina ise unistan koerast). Olen ka kirjanik ning blogija. Lisaks veel olen ma õde, olen tädi, olen tütar, olen sõber, Reiki ravitseja ja introvert, palverändur ning lugemissõltlane. Seikleja ja rändur. Unistaja ja boheemlane. Ja arvan, et kõik need tiitlid ning osakesed minust teevadki minust suurepärase ning mitmekülgse coachi.

Kuidas ma saan Sind aidata? Ma olen valinud mitmed erinevad  suunad, mis mulle ise huvi pakuvad ja milles ka teisi aidata sooviksin-

*personal performance coaching- ehk siis aitan kõiki, kes soovivad oma elus midagi muuta või oma ammuseid unistusi täita! Kui Sa tunned, et tahaksid midagi oma eluga teha, ent aega napib, laiskus tikub elu dikteerima ja üldsegi, kas on ehk enam üldse mõtet? Jah, on küll ning ma olen hea meelega Sinu teekaaslane ning aitan Sul oma plaane ning eesmärke täide viia. Aitan Sul üles leida need ajatolmu alla mattunud unistused ning soovid, mille täitumine Sinu elule hoopis uue mineku annavad! Aitan Sul lahti saada hirmudest ning eelarvamustest, mis Sind igapäevaselt ümbritsevad ning mis tegutsemist takistavad. Aitan Sul avastada selle “tõelise Sina”, kes teeb seda, milleks ta siia ilma sündinud on!

*travel mentor and coaching – minu peamiseks spetsialiseerumise suunaks on Camino de Santiago palverännak. Aga miks ka mitte mõni muu eksootilisem reis, mille puhul pisut nõu ja julgustust vajad! Ma olen Camino palverännaku teekonna kaks korda ette võtnud ning alati kuulen ma teisi huvilisi õhkamas: “Oh, ma tahaks ka, aga ma ei julge-mul ei ole aega-mul ei ole kellegagi minna-ma ei julge üksi minna-ma ei räägi hispaania keelt-mul ei ole raha-äkki midagi juhtub!!!” Nii olen ma võtnud oma eesmärgiks ning ülesandeks aidata neid naisi, kes soovivad samamoodi ühe tõsiselt proovilepaneva, ent äärmiselt põneva palverännaku ette võtta. Aitan koostada eelarvet ning seljakoti pakkimisnimekirja, annan nõu majutuste ja muu praktilise osas ning vajadusel otsime ka mitme peale reisikaaslase, kui tõesti üksi kuidagimoodi mindud ei saa. Kuigi minu usk on: üksi saab ja peabki! On küll pisut hirmus ja ebakindel, ent kõik laabub! Olen ise seda teinud ning samuti palju teisi üksi kõndivaid palverändureid kohanud, vanusest ning tervislikust seisundist hoolimata. Lisaks kasutan oma coachingu teadmisi, et Sind parimal viisil reisiks ette valmistada, et üksi äpardus ega üllatus Sind rivist välja ei lööks!

*writing coaching: olen ise kirjanik ning tean, kui raske on end kirjutama saada. Palju lihtsam on aastaid ja aastaid unistada ja kõigile rääkida, et sa tahad kirjutada ja olla kirjanik, ent vaimu pole peal, aega ei ole, loomingulist meelt ei saa sundida ja üldsegi veel sada muud suurepärast vabandust. Ma tean, millest ma räägin. Ma olin ise samasugune ja väga pikki aastaid! Nüüd, kui olen ise avaldatud autor ja kirjutamislainele püsivalt saanud, tean, et on aeg oma panus anda ning teisi kirjutamishuvilisi aidata. Kasutan klassikalisi coachingu abivahendeid, et Sind tegutsema saada, samas annan ka nõu ja ülesandeid, et saaksid oma kirjutamisblokist lahti.

Kas mõni neist teemadest kõnetas Sind? Kui jah, siis võta palun minuga julgelt ühendust, kirjutades mulle emailile: meelike@bowcoaching.com ja vaatame, mis me koos Sinu parema elu ja unistuste täitumise teel teha saame. See saab olema huvitav ja inspireeriv, ka vastutusrikas, ent väga tasuv teekond: tulemuseks on täitunud unistused ning oma suurepäraseks muudetud elu elamine!